Hlavní menu
Seznam rubrik
Personalizace

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Vyhledávání

Vyhledat text

Anketa
Zúčastňujete se akcí pro senoiry v Třebíči?

Ano, pravidelně. (4568 hl.)
 
Občas. (3431 hl.)
 
Ne. (3578 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 11577
Informace
Pernula

(C) Luděk Růžička, 2006

Senioři

Kraj ocenil nejlepší dobrovolníky Vysočiny

Vážení přátelé,
paní Miluška Mrvková byla oceněna v anketě Skutek roku. Ocenění získala i díky vaším hlasům.Děkujeme za podporu.

Věra Kouřilová – Občanské sdružení Pernula


V zámku rodiny Kinských včera členové krajské rady předali dvacítku cen za nejvýraznější dobrovolné skutky jednotlivců i společností.

Jedním z oceněných dobrovolníků se včera ve žďárském zámku stala například Miluška Mrvková z Třebíče za 1. místo v kategorii sociálně–zdravotní. Druhou cenu si v téže kategorii odnesli Pavel a Hana Vávrovi z Borů.

Jedním z oceněných dobrovolníků se včera ve žďárském zámku stala

Miluška Mrvková z Třebíče za 1. místo v kategorii sociálně–zdravotní.

 
Druhým rokem vyhlásil kraj Vysočina anketu Skutek roku. Včera večer krajští radní předali dvacítku cen za nejvýraznější dobrovolné skutky jednotlivců i společností. V pěti vyhlášených kategoriích bylo veřejností nominováno dvaapadesát skutků, o jejich konečném pořadí rozhodlo 2 250 došlých hlasů.

Fyzické osoby

  • Kategorie sociálně-zdravotní oblast:
1. Miluška Mrvková, organizátorka aktivit pro seniory, postižené, děti a veřejnost (Třebíč)
2. Pavel a Hana Vávrovi, organizátoři Benefičního koncertu pro sdružení Srdíčkáři (Bory)
3. Marie Gregorová, péče seniory a osamělé lidi, koordinátorka dobrovolníků ve Sdílení o.s. o (Telč)
3. Terezie Doležalová, pomoc a podpora rodin s malými dětmi se sociálním vyloučením (Klubíčko při Charitě, Jihlava)

  • Kategorie kultura:
1. Johana Anežka Obršlíková a Anna Kolaříková, organizátorky čtyř adventních koncertů v Třebíči (Koněšín, Třebíč)
2. Martin Švec, Martin Setr, Pavel Hřeben, Lenka Jirků, vytvoření improvizované divadelní hry Mahlér v Jihlavě (spolek Ochotni pro cokoli, Jihlava)
3. Emanuel Nožička, nalezení a zmapování smírčích a jiných kamenů v okolí Třebíče a vydání publikace Památné kameny a pověsti na Třebíčsku (Třebíč)

  • Kategorie životní prostředí:
1. Zdeněk Štěpánek, vedoucí skautského oddílu Srdíčko, vede děti k úctě k přírodě, aktivizuje čištění studánek (Třebíč)
2. Pavel Koubek, vede děti k úctě k přírodě, kontroluje tři stovky budek pro různé druhy ptáků, udržuje naučné stezky u Humpolce (Mladé Bříště)
2. Martin Petr, dobrovolník spolku Lipa, ochránce dřevin rostoucích mimo les (Nové Město na Moravě)
3. Jozef Zetěk, dlouholetý propagátor osvěty v oblasti ochrany přírody a enviromentálního vzdělávání, výchovy a krajiny (Brtnice)

  • Kategorie volný čas dětí a mládeže:
1. Vladimír Lacek, SK Taekwondo o. s., 15 let vyučuje bojovému umění děti a mládež do 15 let (Humpolec)
2. Alice Svobodová, pořádá volnočasové aktivity, víkendové akce a letní tábory pro děti a mládež v rámci o. s. Bratr Kálef (Kadov)
3. Miloš Fiala, obětavě spolupracuje s dětmi a jejich rodiči, v rámci aktivit domu dětí a mládeže organizuje dětské letní tábory, je držitelem ocenění za projekt Mladý ochránce zákona 2010 (Třebíč)

  • Kategorie poradenství, osvěta, vzdělávání:
1. David Šorm, probouzení venkovského života, organizace vyzkoušení si starých řemesel (Horní Krupá)
2. Jana Horská, vede poradnu pro cizince (Jihlava)
3. Milada Oplatková, podporuje a pomáhá školám při realizaci programu Zdravá škola (Velká Bíteš)

Právnické osoby

  • Kategorie sociální oblast (nad 1000 obyvatel):
Centrum pro rodinu a sociální péči: Dobrovolníci centra (studenti) navštěvují staré lidi v domovech důchodců a v nemocnicích a prolamují jejich izolaci a částečně nahrazují chybějící rodinné vztahy. Dále skupinky studentů navštěvují jednou týdně dětské oddělení jihlavské nemocnice a malým pacientům hrají maňáskové divadlo. Do projektu bylo zapojeno 85 dobrovolníků a bylo uspokojeno 24 stálých klientů a další na oddělení dlouhodobě nemocných a dětském oddělení jihlavské nemocnice. Dobrovolníci jsou pravidelně školeni a pracují pod supervizí.

  • Kategorie sociální oblast (do 1000 obyvatel):
Asociace ČR, o.s. Klub: Projekt nabízel rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v volnočasové aktivity spojené s účelnými terapiemi, které se zaměřovaly nejen na děti a mládež s mentálním postižením ale na celou rodinu dítěte tak, aby děti zůstaly v přirozeném prostředí rodiny namísto ústavní péče. Projekt vedli terapeutů. Byly řad speciálních pedagogů a samotní rodiče, ale i dobrovolníci z mládež z regionu. Do projektu bylo zapojeno celkem do něj zapojeny i děti a šedesát dobrovolníků.

  • Kategorie oblast sídel, staveb a bydlení (do 1000 obyvatel):
Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Horní Krupé: Jedná se o rekonstrukci bývalé evangelické školy, která přestala sloužit svému účelu roku 1930 a od té doby je nevyužita. Dnes začíná sloužit především k rozvíjení tvořivého venkovského života, tradic a řemesel. Současně slouží jako řad místního středisko ekologické výchovy. Velkou část vykonali dobrovolníci z farního sboru i mládeže z Česka. V této první etapě se zprovoznily společenské prostory, sociální zařízení, bezbariérové schodiště, toalety, ventilace oken a vypínače. Rekonstrukce bude pokračovat půdní vestavbou, Dědovou dílnou, Galerií stodola a vznikne výuková louka na principu přírodních zahrad.

  • Kategorie oblast životního prostředí (nad 1000 obyvatel):
Chaloupky o.p.s., školská zařízení pro zájmové a další vzdělávání, pracoviště Brtnice: Projekt spolupráce mezi Chaloupky o.p.s. a SŠ obchodu a služeb Jihlava. Žáci připravili hodinový ekologický výukový program věnovaný alternativním zdrojům energie v kraji Vysočina včetně metodické a didaktické stránky. Výukový program, který vedli studenti, absolvovalo cca 500 dětí. Žákům byly představeny klady a zápory alternativních zdrojů energie.

  • Kategorie oblast životního prostředí (do 1000 obyvatel):
Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kněžice: Pozemkový fond se zabývá vyhledáváním významných přírodně cenných území i drobnějších lokalit, provádění kvalitních zoologických a botanických průzkumů, následná péče, která spočívá v ručním kosení odvozu jednání s vlastníky a biomasy a vyřezávání křovin, čištění tůní, péče o stádo ovcí. Do projektu je zapojeno celkem čtyřicet dobrovolníků, především mladé rodiny, děti a studenti. Pozemkový fond dělá i vzdělávací akce pro děti v přírodě.

Zdroj informací o oceněných: Krajský úřad kraje Vysočina


Tisková zpráva | Autor: Daniela Rybárová | Vydáno dne 10. 06. 2011 | 4319 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server